Pielęgnacja twarzy zgodna z naturą.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja to klucz do zdrowej i promiennej skóry. Coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn przekonało się do używania naturalnych kosmetyków. Ich delikatny i prosty skład to przepis na zdrową cerę. Jednak, aby kosmetyk miał dobre działanie, musi zostać odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.

Naturalna pielęgnacja twarzy.

Kosmetyki pochodzenia naturalnego to takie, które w swoim składzie zawierają tylko i wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. W delikatny sposób oczyszczają, a także nawilżają i odżywiają skórę. Codzienna pielęgnacja twarzy zarówno ta wieczorna, jak i poranna jest bardzo ważna. Najważniejszy w całej pielęgnacji jest staranny i dokładny demakijaż. Ten etap ma bardzo istotny wpływ na kondycję naszej skóry. Nie możemy również zapomnieć o regularnym złuszczania naskórka, najlepiej za pomocą peelingów enzymatycznych. Naturalna pielęgnacja twarzy to także stosowanie odpowiednich kremów, toników i maseczek. Niektóre z nas sięgają po preparaty zawierające retinol, kwas hialuronowy czy kolagen.

Pielęgnacja twarzy krok po kroku.

Demakijaż. To pierwszy i najważniejszy krok w pielęgnacji. Wieczorem musimy poświęcić mu chwilkę. Najpierw warto zmyć oczy oraz usta naturalnym olejkiem, który rozpuści kosmetyki wodoodporne. Nie pocierajmy mocno oczu, gdyż skóra wokół nich jest bardzo wrażliwa i delikatna, a tym samym narażona na podrażnienia. Następnie przechodzimy do oczyszczania reszty twarzy. Możemy sięgnąć po face box, w którego skład wchodzi niskopieniący żel do mycia oraz krem łagodzący na dzień. Ten zestaw to delikatne oczyszczenie oraz intensywne nawilżenie i odżywienie w jednym.

Tonizacja. To kolejny bardzo istotny krok, o którym nie należy zapominać. Dzięki użyciu tonika przywracamy skórze jej naturalne pH, które zostało zaburzone podczas oczyszczania. Tonik lub hydrolat dobieramy do indywidualnych potrzeb skóry.

Regeneracja/odżywienie. To trzeci krok do pięknej skóry. Tutaj, zwłaszcza w wieczornej pielęgnacji sprawdzą się skoncentrowane kosmetyki, czyli serum, które należy zamknąć kremem. Serum ma silne właściwości regeneracyjne i odżywcze. Odpowiednio dostosowane do skóry potrafi zdziałać cuda.

Złuszczanie. Ten etap wykonujemy nie częściej niż raz na 14 dni. Następuje on po oczyszczeniu, a przed tonizacją. Wykorzystujemy naturalne peelingi enzymatyczne, które w delikatny, ale skuteczny sposób rozpuszczają martwy naskórek.

Ochrona SPF. Występuje w porannej pielęgnacji i nakładamy ją na sam koniec. Zabezpiecza naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Jak widzimy, prawidłowa pielęgnacja wcale nie jest trudna i czasochłonna. Delikatne kosmetyki do twarzy sprawiają, że bariera hydrolipidowa skóry nie zostaję naruszona, przez co jest ona odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych, a tym samym zdrowsza. Kosmetyki naturalne są nie tylko przyjazne dla naszej skóry, ale także dla środowiska. Warto też pamiętać, że nie są one testowane na zwierzętach. Wybierając naturalny kosmetyk, dajemy skórze wszystko to co najlepsze, bez zbędnych sztucznych ulepszaczy, które często wykazują działanie drażniące na skórę.